Yufkalı börek tarifi ve yapılışı

Yufkalı börek nasıl yapılır? Yufkalı börek tarifleri ile hazır yufka ile börek yapımı ve hazırlanışı için gerekli malzeme listeleri sitemizde paylaşılmıştır.

Yufka; Türk mutfağında yer alan baklava, börek benzeri hamur işleri yapımında sıkça kullanılır. İnce açılmış hamurlara denir. Un, su ve yağ ile açılan yufkalara, çok az tuz ve yumurta da eklenebilir. Merdane veya oklava ile hamurun inceltilecek şekilde açılması ile elde edilir. Yufkalar; hem börek yapılışı için hem de tatlı yapımı esnasında kullanılabilir. Hamur yapımı için uğraşmak yerine, hazır yufkaları kullanmak zaman kazancı sağlar.

Hazır yufkadan börek tarifi için pek çok alternatifi sitemizde bulabilirsiniz. fırın ısıları, pişirme süreleri gibi  börek pişirirken işinize yarayacak pek çok ipucu ve bilgiler de ayrıca sitemizde paylaşılmıştır.

Yufkalı börek nasıl yapılır?

Hazır yufkadan börek tarifleri için önerileri alt satırlardan inceleyebilirsiniz. Ekli linklerde tarifleri bulabilirsiniz.

Hazır yufkalar ve peynir ile yapılan rulo börekler, hem lezzetli hem de pratik olur. Kolaylıkla yapılabilen bu nefis böreğin tarifini yufkadan peynirli börek tarifi sayfasından inceleyebilirsiniz.

Peynir, domates, biber ve ayrıca arzu edilen malzemeleri ilave ederek nefis sandviç böreği yapabilirsiniz. Sandviç böreği tarifi için ekli sayfayı ziyaret edin.

Böreklik lor peynir ile pişirebileceğiniz nefis böreklerden olan rulo börek yapımı, rulo börek tarifi sayfamızda paylaşılmıştır.

Kıymalı börekler pişirmek isteyenler için gazel böreğini öneriyoruz. Hazır yufka kullanarak pişirebileceğiniz gazel böreği tarifi ekli sayfada paylaşılmıştır.

Pudra şekeri kullanılarak yapılan farklı ve lezzetli bir olan katlama börek yapımı için katlama börek tarifi sayfasını inceleyebilirsiniz.

Adı içerisinde her ne kadar midye geçse de, aslında malzemelerinde midye olmayan midye böreği de nefistir. Kıyma ile hazır yufkadan midye böreği tarifi için ekli sayfayı ziyaret edin.

Acılı tatlar ve börek sevenlerin pek beğendiği bir lezzet olan biber soslu börek yapımını da sitemizde paylaştık. Biber soslu börek tarifi ile yaptığınız böreklerde acı ve börek lezzeti bir araya gelir.

Misafirliklerde ve toplantılarda belkide en çok tercih edilen börekler arasında puf börekleri gelir. Mükemmel ikramlar arasındadır. Hele ki bir de kabarıklığı ve kıvamı tutturulmuş ise nefis bir lezzettir. Hazır yufkadan nefis puf börekleri pişirmek isteyenler puf böreği tarifi için sayfayı ziyaret edebilir.

En çok sevilen böreklerden bir tanesi de su böreğidir. Beyaz peynir veya lor peyniri iç malzemesi ile yufkalı su böreği tarifi için ekli sayfayı inceleyebilirsiniz.

Özellikle Ramazan boyunca hafif yağlı, hazmı kolay yiyecekler tercih etmek gerekir. Börekten de vazgeçemeyenlerin ideal böreklerinden biride sahur böreğidir. Kolayca hazırlayabileceğiniz yufkalı sahur böreği tarifi ekli sayfada paylaşılmıştır.

Pastırmalı börekler pişirmek ister misiniz? Hazır yufkadan pastırmalı börek yapılışı için; pastırmalı börek tarifi sayfasını inceleyebilirsiniz.

Pastırmalı börek sevenler için ayrıca pastırmalı paçanga böreği yapımını da paylaştık. Hazır yufkadan paçanga böreği tarifi ekli sayfadan bilginize ve beğeninize sunulmaktadır.

Pastırmalı börek sevenler için bir diğer önerimiz ise sivas mutfağının sevilen lezzetlerinden biri olan pastırmalı Sivas böreğidir. Hazır yufka ile pastırmalı Sivas böreği tarifi ekteki sayfada mevcuttur.

Bal kabağı ile yapılan Bal kabaklı Keşan böreği Trakya yöresine has lezzetlerden biridir. Yufkalı bal kabaklı Keşan böreği tarifi ekli sayfada paylaşılmıştır.

Karadeniz ve Laz mutfağının en sevilen hamur işleri arasında Laz böreği gelir. Yufkalı Laz böreği tarifi ise ekli sayfamızda bulunuyor. Yapılışını öğrenmek için ekli sayfayı ziyaret edin.

Akdeniz mutfağının sevilen hamur işleri arasında ise bişi börek gelir. Yufkalı bişi börek tarifi ekli sayfada paylaşılmıştır. Akdenize özgü lezzetler ile ikramlar sunmak için bu nefis böreğin tarifini inceleyebilirsiniz.

Hazmı kolay börekler pişirmek isteyenler için yufkalı sodalı böreğini öneriyoruz. Yapılışını anlattığımız sodalı kırpık börek tarifi sayfasını inceleyebilirsiniz.

Mısır unu ve fasulye ile pişirilen değişik ama lezzetli bir börek çeşidi de mısır unlu fasulye böreğidir. Hazır yufka ile yapılan mısır unlu fasulye böreği tarifi ekli sayfada paylaşılmıştır.

Buharda paket böreği diğer adı ile sosyete mantısı olarak bilinir. Nefis yufkalı börekler arasındadır. Daha önce denemiş olanlar çok sever. Bu nefis yufkalı böreğin yapımını buharda paket böreği tarifi sayfasından inceleyebilirsiniz.

Bahriyeli rulo böreği iri dövülmüş ceviz, tavuk eti ve yoğurt ile hazır yufkadan yapılır.  Yapımını bahriyeli rulo börek tarifi sayfasından inceleyebilir ve bu enfes böreğin yapılışını öğrenebilirsiniz.

kıymalı sigara böreği ise etli ve kıymalı börek sevenlerin vazgeçilmez börek çeşitlerinden biridir.  Hazır yufkadan börek yapımı için en çok tercih edilen börekler arasındadır. Bu ilgi çeken ve sevilen yufkalı böreğin yapılışını kıymalı sigara böreği tarifi sayfasını ziyaret ederek inceleyebilirsiniz.

Burdur ve Isparta mutfağının sevilen etli börekleri arasında Uluborlu böreği gelir. Yapımını Uluborlu börek tarifi sayfasından inceleyebilirsiniz.

Sebzeli börek sevenleri de unutmadık tabii ki. Pırasa ve hazır yufka ile kolaylıkla hazırlayabileceğiniz pırasalı böreklerin yapılışı pırasalı börek tarifi sayfasında paylaşılmıştır.

Değişik ve nefis börekler yapmak isteyenler için yufkalarla yapılabilen pek çok börek mevcuttur. Hürrem sultan böreği de bunlardan sadece bir tanesidir. İçinde kıyma, havuç, haşlanmış patatesi gibi yiyecekler olan yufkalı Hürrem böreği tarifi için ekli sayfayı incelemenizi öneririz.

sitemizdeki önerilerle yufkayı kullanarak nefis börekler yapabilirsiniz. Tabii hatırlatma yarar görüyoruz. Sitemizde yer alan hazır yufka ile yapabileceğiniz börekler bu sayfadaki öneriler ile kısıtlı değildir! Tariflerin tamamını incelemek isterseniz, börekler kategorisindeki sayfaları gezmenizi öneririz.

Sitemizi takip ve ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Facebookta Paylaş

Gelinlik kumaş satın al

Yufkalı börek nasıl yapılır? Yufkalı börek tarifleri ile hazır yufka ile börek yapımı ve hazırlanışı için gerekli malzeme listeleri sitemizde paylaşılmıştır.