Pastırmalı paçanga böreği tarifi tarifi ve yapılışı

Pastırmalı paçanga böreği nasıl yapılır? Paçanga böreği yapılışı için pastırmalı paçanga böreği tarifi ve pastırmalı paçanga böreği malzemeleri, börek tarifleri sitesi; borektarifi.com sayfalarımızda paylaşılmıştır.

Paçanga böreği yapımı için gerekli malzemeler ve paçanga böreği tarifini sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Paçanga böreği malzemeleri;

3 adet yufka,

12 dilim pastırma,

12 dilim kaşar,

4 adet yeşil biber,

1 çay bardağı yoğurt,

1 çay bardağı süt,

2 adet yumurta.

Paçanga böreği yapılışı için paçanga böreği tarifi;

Paçanga böreği nasıl yapılır ? Merak ediyorsanız, sayfada paylaşılan tarifimiz ile nefis bir paçanga böreği yapabilirsiniz. Paçanga böreği yapmak için önce yoğurt, süt ve yumurtayı karıştırarak çırpalım ve bekletelim.

Yufkalardan bir tanesini tezgahın üzerine serdikten sonra içine hazırladığımız karışımdan sürelim ve yufkayı dört kenarından katlayıp kare yaparak dörde bölelim. Bu şekilde 3 yufkadan 12 kare parça elde edelim.

Karışımdan sürdüğümüz kare yufka parçalarının üzerine pastırma, yeşil biber ve kaşar peynirini koyarak bohça şeklinde katlayalım.

Tavaya az bir miktar yağ koyarak börekleri kısık ateşte önlü arkalı pişirelim. Pastırmalı paşanga böreği tarifi ile hazırladığımız börekler artık ikram ve servis için hazırdır. Afiyet olsun.

Yufkalı börek tarifleri ile yöresel börekler için pek çok öneri bulabileceğiniz sayfalarımızda, börek sevenler için çok sayıda börek tarifi bulunmaktadır. Diğer sayfalarımızdaki tarifleri de incelemenizi öneririz.

[easingslider id=”372″]

Paçanga böreği nasıl yapılır? Paçanga böreği yapılışı için paçanga böreği tarifi ve paçanga böreği malzemeleri, börek tarifleri sitesi; borektarifi.com da.

Facebookta Paylaş