Pastırmalı paçanga böreği tarifi ve yapılışı

Pastırmalı paçanga böreği nasıl yapılır? Paçanga böreği yapılışı için pastırmalı paçanga böreği tarifi ve pastırmalı paçanga böreği malzemeleri, börek tarifleri sitesi; borektarifi.com sayfalarımızda paylaşılmıştır.

Paçanga böreği malzemeleri

3 adet yufka
12 dilim pastırma
12 dilim kaşar
4 adet yeşil biber
1 çay bardağı yoğurt
1 çay bardağı süt
2 adet yumurta

Paçanga böreği yapılışı

Paçanga böreği yapmak için önce yoğurt, süt ve yumurtayı karıştırarak çırpalım ve bekletelim.

Yufkalardan bir tanesini tezgahın üzerine serdikten sonra içine hazırladığımız karışımdan sürelim ve yufkayı dört kenarından katlayıp kare yaparak dörde bölelim. Bu şekilde 3 yufkadan 12 kare parça elde edelim.

Karışımdan sürdüğümüz kare yufka parçalarının üzerine pastırma, yeşil biber ve kaşar peynirini koyarak bohça şeklinde katlayalım.

Tavaya az bir miktar yağ koyarak börekleri kısık ateşte önlü arkalı pişirelim. Pastırmalı paşanga böreği tarifi ile hazırladığımız börekler artık ikram ve servis için hazırdır. Afiyet olsun.

Yufkalı börek tarifleri ile yöresel börekler için pek çok öneri bulabileceğiniz sayfalarımızda, börek sevenler için çok sayıda börek tarifi bulunmaktadır. Diğer sayfalarımızdaki tarifleri de incelemenizi öneririz.

Facebookta Paylaş

Gelinlik kumaş satın al

Pastırmalı paçanga böreği nasıl yapılır? Pastırmalı paçanga böreği yapılışı için pastırmalı paçanga böreği tarifi, börek tarifleri sitesi; borektarifi.com da.