İftarlık börek tarifi ve yapılışı

11 Ayın sultanı olarak bilinen Ramazan için iftarlık börek nasıl yapılır? İftar için börekler ve iftarlık börek tarifleri sayfamızda paylaşılmıştır.

Müslümanlığın 5 şartından biri olan Oruç; gün ağarmaya başladığı andan itibaren güneşin batışında okunan akşam ezanına kadar hiç bir şey yemeden, içmeden ve tüm kötülüklerden kaçınılarak yapılan bir ibadettir. Oruç açma vaktine iftar denir.

Tüm gün hiç bir gıda ve sıvı tüketilmediği için oruç tutanların Ramazan yemeklerinde en çok dikkat etmeleri gereken detaylardan birisi de, iftarda tüketecekleri yemeklerin hazmı kolay ve sindirimi zor olmayan besinlerden seçilmesidir. Bir anda tüketilen ağır yağlı yiyecekler yerine daha hafif yağlı yiyecekler seçilmesi iftar açanların, iftar sonrasında yaşayacakları hazımsızlık sorunlarına engel olacaktır.

İftar sofralarında börek ikram etmek isteyenler için değişik börek tarifleri önerileri paylaştığımız sitemizde mide yormayan iftarlık börekler için pek çok alternatif bulabilirsiniz. Örneğin hem iftar da , hem de sahur yemeklerinde rahatlıkla tüketebileceğiniz sahur böreği tarifi bu tariflerimizden sadece birisidir. Az yağlı yapılan iftar börekleri sayesinde hem kendinizi ve hem de misafirlerinizi mükemmel bir lezzetten mahrum bırakmamış olursunuz. Sahur böreği haricinde iftar için börek tarifi olarak size; mahlepli poğaça tarifini de önerebiliriz. Ayrıca iftarlık börek tarifleri için bir  diğer öneri olarak sodalı kırpık böreği tarifi paylaştığımız sayfamızı da inceleyebilirsiniz.

İftar için börek tarifleri ve börek yapılışı hakkındaki önerilerimizi ayrıca sitemizin diğer sayfalarını inceleyerek kendiniz de seçebilirsiniz.

Herkese hayırlı Ramazanlar diler, sayfalarımızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Facebookta Paylaş

Gelinlik kumaş satın al

11 Ayın sultanı olarak bilinen Ramazan için iftarlık börek nasıl yapılır? İftar için börekler ve iftarlık börek tarifleri sayfamızda paylaşılmıştır.