Biftekli böbrekli börek tarifi ve yapılışı

Biftekli böbrekli börek nasıl yapılır? Böbrekli biftekli börek tarifi ile yapımı ve hazırlanışı için gerekli malzeme listesi sayfamızda paylaşılmıştır.

Böbrekli börek malzemeleri

4 adet kuzu böbreği
2 adet dana biftek
8 adet milföy hamuru
2 adet kuru soğan
2 yemek kaşığı margarin
1 yemek kaşığı buğday nişastası
karabiber
tuz

Böbrekli börek yapılışı

Önce dana bifteklerini ince şekilde boyuna doğrayalım. Böbrekleri de küçük küçük doğradıktan sonra soğanı da yarım ay şeklinde doğrayalım.

Bir tencerede margarinle birlikte biftekleri, böbrekleri ve soğanı, böbrekler suyunu bırakıp çekene kadar kavuralım. Karabiber, tuz ve 1 bardak su ilave ederek kısık ateşte pişirelim. Bu karışıma buğday nişastası ve 1 kaşık margarini ilave ederek karıştıralım. Ocağın altını kapatıp soğuması için bekleyelim.

Fırına dayanıklı bir kap içine milföy hamurunun 4 tanesini yayalım. Üstlerine zeytinyağı sürerek hamurların kenarını kabın yüksekliği ölçüsüne çekelim.

Kabın içindeki milföy hamurunun üstüne böbrekli harcı yayalım. Üstüne de kalan milföy hamurlarını harcın her tarafını kapatacak şekilde koyalım. İstersek üzerine yumurta sarısı da sürebiliriz. Hazırladığımız biftekli böbrek böreği 175 dereceli fırında üstü pembe bir renk alana kadar pişirelim. Böbrek böreği pişince artık servis ve ikram için hazırdır. Afiyet olsun.

Sitemizde yer alan diğer hamur işleri ve börekler için ekli sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Facebookta Paylaş

Gelinlik kumaş satın al

Biftekli böbrekli börek nasıl yapılır? Böbrekli biftekli börek tarifi ile yapımı ve hazırlanışı için gerekli malzeme listesi sayfamızda paylaşılmıştır.